476

Odp: Kawa

kawa mrożona

Porcja na 2 kawy. Do shakera albo butelki plastikowej nasyp 2-3 czubate łyżeczki kawy, dosyp 1-2 płaskie łyżeczki cukru.
2
Dodaj odrobinę przegotowanej wody. Tyle aby przykryło zawartość w butelce, następnie wstrząsaj aż całość się rozpuści.
3
Zawartość butelki powinna się zapienić i ilość znacznie się zwiększyć.
4
Przygotuj szklanki, nasyp kostki lodu i wlewaj mieszankę z butelki lub shakera po trochu do każdej szklanki. Na końcu piankę również wlej.
5
Całość uzupełnij zimnym mlekiem, tzn. dopełnij szklanki. Włóż słomki i zamieszaj i twoja kawa jest gotowa do picia.

477

Odp: Kawa

AMERICANO
Gwiazdka 1 Gwiazdka 1 Gwiazdka 1 Gwiazdka 1 Gwiazdka 1

SKŁADNIKI
1 porcja (30ml) espresso, lub podwójne espresso (30ml)
gorąca, ale nie wrząca woda
PRZYGOTOWANIE
Na początku przygotowujemy espresso. Do przygotowania kawy możemy użyć domowego ekspresu, albo kawiarki. Następnie do gotowej kawy dolewamy gorącej wody. Całość możemy udekorować bitą śmietaną.

478

Odp: Kawa

Ja nie lubię sama robić kawa z przepisu wolę zdecydowanie sobie jakąś kupić. Tutaj bardzo lubię no wiecie albo kawę astra albo bardzo lubię coś takiego jakby to wam powiedzieć kawę Jacobs. Bardzo to jest dobra kawa, zaraziła mnie do niej moja kochana mama.

479

Odp: Kawa

Ja piję zwykła mieloną:)

480

Odp: Kawa

Najbardziej lubię kawę z mleczkiem. To dla mnie jest najlepsza kawka. Odpowiada mi ona bardzo mocno. Chociaż jak kiedyś piłam cały czas tak czarną mocną jak siekiera to teraz cały czas piję dosłownie taką z mleczkiem. Odpowiada mi ona najbardziej i dla mnie jest rewelacyjna.

481

Odp: Kawa

U mnie w domu zawsze przy śniadaniu gości  . Uwielbiam jej smak. Jest nie za  delikatna, nie za gorzka, od razu stawia mnie na nogi. Zawsze przed zaparzeniem wrzucam ziarenka do młynka do kawy i potem cała kuchnia pięknie pachnie.

Ostatnio edytowany przez Darria (2015-08-15 23:15:47)

482

Odp: Kawa

Ja stawiam na zdrowe odchudzanie i piję zieloną kawę:)

483

Odp: Kawa

Dla mnie najlepsza jest Lavazza

484

Odp: Kawa

Najlepsza kawa to parzona ze świeżo mielonych ziaren, mocna i gorąca yikes

485

Odp: Kawa

A ja lubie kawę mrożoną. W te wakacje robiłam sobie praktycznie codziennie.Idealnie gasiła pragnienie. Jeśli lubicie kawkę to posmakuje Wam równiez nowe ptasie mleczko Wedla o smaku frappe. Można je zamrozić i po zamrożeniu jest jeszcze smaczniejsze. Po prostu rozpływa sie w ustach ( poniżej daję fotę mleczka). Probowałam z pewną dozą niepewności bo nie wiedziałam co z tego wyjdzie. Czy będize to smaczne czy nie ale powiem Wam,że zdecydowanie udało im się to mleczko. jest przepyszne.
[img]https://scontent.cdninstagram.com/hphotos-xaf1/l/t51.2885-15/s640x640/e35/sh0.08/11381464_1675394229347051_2144466050_n.jpg[/img]

486

Odp: Kawa

nie ma to jak świeżo  zmielona kawa zapach jaki się roznosi a dodając szczyptę kardamonu,oraz czekolady smile

487

Odp: Kawa

Ja do kawy lubię dodać trochę cynamonu

488

Odp: Kawa

Na dzień Matki syn mi kiedyś zrobił francuski omlet i do tego kawę ze spienionym mleczkiem na kawie zrobił serduszko z tego mleczka pychotka

489

Odp: Kawa

Tak samo można ozdobić kawę bitą śmietanką:)

490

Odp: Kawa

Uwielbiam kawę z gorzką czekoladą ,kardamonem,i cynamonem ,oj dawno nie piłam ,bo mi się kardamon skończył sad

491

Odp: Kawa

Capuccino orzechowe z bitą śmietaną ,lubię sobie dogodzić smile

492

Odp: Kawa

Na swoim blogu [url]http://iwonka-bloguje.blogspot.com[/url] napisałam post o zaletach i wadach picia kawy smile

493

Odp: Kawa

Ostatnio piję włoską kawę - Caffee Motta:)

494

Odp: Kawa

Mmmmm wink pyszotka, a ja lubię taką z ekspresu i w końcu udało nam się też taki kupić, jeden z tych:  a zamówiliśmy jeden z tych, ponieważ cechuje je wytrzymałość, bardzo intuicyjny sposób użycia, łatwość konserwacji i jednocześnie elegancki design.

495

Odp: Kawa

Jeżeli chodzi o kawę to ja odkryłam niedawno przepyszną, naprawdę przepyszną i niezwykle aromatyczną White Brazil Chocolate, którą znalazłam tutaj:
Ta kawę ogólnie zamawia się w wygodnej usłudze subskrypcji, coś na zasadzie "kawowego abonamentu" big_smile. Zamawiamy usługę na stronie i co dwa lub co cztery tygodnie (zawsze w piątek lub we czwartek) dostajemy kawusię prosto do domu. Kawa jest przygotowywana z najwyższą starannością, świeżo palona, możemy wybrać wariant kawy mielonej lub w ziarnach, wg upodobań smile.

496

Odp: Kawa

Kupiłam ekspres, ale nie jestem zadowolona. Wróciłam do kawiarki, bo tak parzona kawa jest bardziej aromatyczna, pewnie to rzecz gustu. Myślę jeszcze o zakupie młynka, żeby mielić kawę tuż przed parzeniem

497

Odp: Kawa

Ostatnio gustuję w kawie zbożowej, nie tylko dlatego, że zdrowsza, ale po prostu ma fajny smak, a jeszcze ją sobie doprawiam np. cynamonem

498

Odp: Kawa

Ja nie lubię kawy zbożowej. Wolę czarną, mocną z ekspresu. Często jak jestem u kogoś, kto go nie ma, to proponuję zakup takiego młynka: . Wiadomo - świeżo zmielona kawa lepiej smakuje. Można ją później zaparzyć w kawiarce.

499

Odp: Kawa

[quote=Gabika]Ostatnio gustuję w kawie zbożowej, nie tylko dlatego, że zdrowsza, ale po prostu ma fajny smak, a jeszcze ją sobie doprawiam np. cynamonem[/quote]
Ostatnio również pijam tylko kawę zbożową. Ale nie ukrywam, że nie ma to jednak jak porządna kawa po turecku smile

500

Odp: Kawa

Kawa rozpuszczalna jest niezdrowa. Jeśli już pić to najlepiej z ekspresu ciśnieniowego. Po turecku nie lubię. A ostatnio to się ograniczam i piję jedną dziennie, dla smaku bardziej smile A na pobudzenie wolę wodę z kofeiną, znacznie zdrowsza alternatywa.