1

Temat: Blizny na twarzy krępujące :(

Część, chciałem się spytać co to są za blizny na twarzy co mam i od czego one są ? Ta duża to jest od uderzenia i rozcięcia ale tamte małe O.o ? Jest to bardzo krępujące. Te małe blizny (kreski) są wyczuwalne paznokciami ( ponieważ są trochę wgłębione w skórę)... Jak mam na to poradzić. Jestem mężczyzną i naprawdę mnie to krempuje. Może jakaś maść czy coś ? Proszę o odpowiedź i nie śmianie się sad Proszę o jakieś propozycje maści np. na tą dużą bliznę i na te małe. Jeszcze jakbyście mogli to powiedzcie od czego one mogą być ? Na pewno nie od trądziku bo to takie kreski mam ich dużo na czole.

2

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Ogólnie na blizny poleca się olejek bio oil, ale jednak będzie  lepiej, żeby zobaczył to dermatolog, zanim podejmiesz leczenie...

3

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

A czy ten bio oil będzie dobry na trądzik ? Tam gdzie trądzik mam też wysuszoną skórę. Na ile starcza taka butelka ? Kiedy się ją powinno stosować ? rano w południe i wieczorem czy jak ? Ile kosztuje w aptekach ?

4

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Bio oil kupisz nie tylko w aptekach, ale też sklepach kosmetycznych od trzech dych w górę, w zależności od pojemności.
Takie coś, co pokazujesz na zdjęciach, widziałam na Wizażu. Dziewczynie, która to miała, jeden lekarz powiedział, że to rozstępy, a drugi, że blizny, tyle że ona nie miała pojęcia, skąd niby miałyby się wziąć blizny na jej twarzy.
Podobno rozstępy na twarzy występować nie mogą, ale jedna z uczestniczek dyskusji zapewniała, że nawet uczyła się o nich i ma w swoich notatkach z wykładów zapis, że owszem, występują. Zdania więc podzielone, zarówno lekarzy, jak i kosmetyczek.

5

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Możliwe, że to rozstępy jeżeli tak może być ponieważ bardzo syzbko rosnę mam 1.88 cm wzrostu w wieku 16 lat. Kiedyś tego nie miałem. To na pewno nie sa blizny więc... A nawet jeśli to by było rozstępy to ten olejek pomoże coś na to ? To jest tak jakby pod skórą mi się nie odbudowała ta tkanka gdzie są te "rozstępy" i mam takie wgniecenia jak już pisałem są wyczuwalne palcem.

Jeszcze jedno co do tego olejku. Na tą duzą bliznę mi pomoże ? Wykoloruje mi i wygładzi ? Kiedyś mi to nie przeszkadzało ale wiecie teraz .... Sami wiecie.

6

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Nie wiem czy pomoże na tą dużą, ale wiem na pewno, że w przypadku rozstępów trzeba działać SZYBKO, bo z całą pewnością na starsze nie ma już ratunku.

Taki olejek pomaga skórze zachować elastyczność, więc nawet jeśli nie wspomoże zanikania już istniejących zmian, to być może będzie miał wpływ na zapobieganie powstawaniu kolejnych, tym bardziej, że jak wspomniałeś, szybko rośniesz. Jeśli Twoja skóra go polubi, to może bezpiecznie byłoby go stosować w celu przygotowania jej na rozciąganie, żeby nie reagowała już rozstępami.

Pamiętaj - im lepiej nawilżona i elastyczna, tym większe prawdopodobieństwo, że nie zostanie uszkodzona podczas gwałtownych zmian (wzrost podczas dojrzewania, tycie, rozrost tkanki mięśniowej).

7

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Na blizny faktycznie może pomóc bio oil, albo maść. Jednak to głównie na te mniejsze. Na większe poleca sie zabiegi laserowe. Ja wykonywałam u lekarza medycyny estetycznej właśnie laserowe usuwanie blizny po cc i jestem zachwycona smile

8

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Mnie żadne maści tego typu nie pomogły niestety... Może laser mi pomoże.

9

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Na twarzy można niektóre blizny maskować podkładem...

10

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Tylko że w przypadku kobiety to jest łatwiejsze, bo gdyby u chłopaka odkryto podkład na twarzy... hmm

11

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

na tym forum dowiedziałam się o specyfiku który mój brat właśnie zaczął używać dla blizn po trądziku - żel  faktycznie jest skuteczny - wygładza i rozjaśnia blizny. Spróbuj uważam, że warto. I dodam, że jak już sobie posmarujesz twarz to nie widać tego bo jest przezroczysty a to chyba ważne aby nie musieć się tłumaczyć co też nałożyłeś sobie na twarz

12

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Idź na zabieg laserowy, będzie bolało ale pozbędziesz się problemu po paru wizytach.

13

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Można też smarować maściami, ale efekt na pewno nie będzie od razu widoczny.

14

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Wiesz Tośka maści nie poradzą sobie z każdym rodzajem blizny i proces usuwania blizn przy pomocy maści jest bardzo długi. Poza tym żadna maść nie usunie blizny całkowicie. W większości przypadków potrzebne są zabiegi usuwające blizny, których obecnie jest dość sporo. Sama miałam dość głęboką bliznę na czole po uderzeniu w kant stołu, a także sporo blizn potrądzikowych. Przez ponad 2 lata próbowałam je usunąć maściami i kremami i to zarówno tymi apetyczny dostępnymi bez recepty jak i tymi, które przepisał mi lekarz. Niestety efekty były bardzo słabe, a w przypadku niektórych blizn powiedziałabym nawet, że nie było żadnych efektów i blizny były tak samo głębokie jak przed nakładaniem maści i kremów. Zdecydowałam się najpierw na mikrodemarazje diamentową i zabiegi kwasami, które dały niezłe efekty zwłaszcza w przypadku blizn potrądzikowych, ale nie pomogły na bliznę po uderzeniu. Postanowiłam spróbować lasera, bo od wielu kobiet usłyszałam bardzo pozytywne opinie. Zdecydowałam się na ofertę tej kliniki [url]http://www.qclinique.pl/zabiegi/zabiegi-laserowe[/url] , bo ich oferta wydawała mi się najkorzystniejsza i jestem zadowolona z efektu. Mają nowoczesny sprzęt, a jakość sprzętu jest w tym przypadku kluczowa.

15

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Ja używam bio oil od 3 miesięcy i prawie mi zniknęła blizna, więc jednak można uniknąć drogich zabiegów, oczywiście jeśli blizna nie jest głęboka

16

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Bio oil używałam w ciąży żeby nie mieć rozstępów i on jest cudowny smile

17

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Też potwierdzam, tylko trzeba go stosować regularnie parę miesięcy żeby był efekt.

18

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Fakt, że to dość krępujące, ale nie do końca jest tak, że trzeba z tym żyć środki jakieś olejki to jedno, ale poczytajcie sobie o laseroterapi w różnych formach - [url]http://belequilibre.pl/laseroterapia/[/url] naprawdę może to pomóc zniwelować blizny w prawie 100% i nie jest to jakimś wielkim problemem.

19

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Najszybciej i najskuteczniej jest zrobić serię zabiegów

20

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Nieestetycznych blizn najłatwiej pozbyć się z pomocą lasera, na przebarwienia trochę mi pomogły domowe sposoby jakie znalazłam na [url]http://www.caffebabka.pl/,[/url] na blizny jednak tylko laser. Szybko i skutecznie usuwa problem, a razem z bliznami często znikają kompleksy.

21

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Ja myślę, że nie obędzie się tutaj bez konsultacji dermatologicznej na początek. Przynajmniej ja bym nie ryzykowała innego trybu działania. Dlatego nim zdecydujecie się na jakiś zabieg zapytajcie o opinię w [url=http://cm-skopia.pl/uslugi/dermatologia-krakow/]tej[/url], lub podobnej klinice.

22

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Dermatolog to obowiązkowo. Jednak wydaje mi się, że już w salonie medycyny estetycznej powinni coś doradzić.

23

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Co prawda artykuł dotyczy blizn pooperacyjnych ale warto przeczytać, ponieważ artykuł ten zawiera cenne informacje: [url]https://beautyexpert.pl/blizny-pooperacyjne-gojenie-porady-eksperta/[/url]

24

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Niestety jedyną skuteczną metodą pozbycia się blizn potrądzikowych jest laseroterapia, wiem z własnego doświadczenia, przetestowałam chyba wszystkie możliwe produkty i nic nie pomagało, dopiero lekarz uświadomił mnie jak poważny jest mój problem smile

25

Odp: Blizny na twarzy krępujące :(

Witam, ja też miałam problemy z bliznami. Stosowałam olejek tamanu i blizny zniknęły smile