26

Odp: Dotacja na biznes

Jeśli chodzi i przygotowanie merytoryczne, to oczyywiście, że wystarczy zrobienie zawodowego szkolenia -tzn. kilku szkoleń. Dalej pracujesz już nad poprawianiem bazy klientów i dzięki temu docelowo zdobywasz to co chcesz, ale rzeczywiście początkowo na rozwój trzeba poświęcić wiele czasu.

27

Odp: Dotacja na biznes

Taki salon można promować w różnych serwisach kosmetycznych a jest ich na prawdę sporo.  Najlepiej wpisać w google salon kosmetyczny i miasto i zobaczyć jakie serwisy branżowe są wysoko w wynikach i tam zakładać konta z informacjami o naszym salonie smile

28

Odp: Dotacja na biznes

Jeśli nie masz dokładnego pomysłu na własny biznes, oraz doświadczenia czy wiedzy na temat jego rozkręcenia, czasami warto skorzystać z usług firm zewnętrznych które pomagają przy otwarciu nowej firmy, opracowaniu strategi rozwoju. Mi bardzo pomogła tego typu firma gdy sam zakładałem biznes.

29

Odp: Dotacja na biznes

Nie mam wprawdzie salonu kosmetycznego, ale fryzjerski i powiem Ci, uzbrój się w dużą dozę cierpliwości i wytrwałości tongue
O zakładaniu firm możesz poczytać w Internecie. Ważne, żebyś pomyślała też nad dobrą reklamą, szczególnie o stronie w Internecie, gdyż teraz najczęściej tam szuka się informacji o salonach. Do tego ceny - czy będziesz mogła być konkurencyjna dla tych dwóch salonów? Pamiętaj, że może mieć on już swoje stałe klientki, które ciężko będzie namówić do zmiany przyzwyczajeń. Przy urządzaniu salonu postaw na schludne wnętrze, ale robiące wrażenie. Ja zawsze myślałam, że luksus jest drogi, a potem dostałam od kumpeli namiary na taki sklep . Kupiłam u nich świetne, takie nowoczesne fotele fryzjerskie, meble kosmetyczne też mają, więc jak będziesz się urządzać to polecam wink

30

Odp: Dotacja na biznes

Trzymam kciuki,to rewelacyjny pomysł!!

31

Odp: Dotacja na biznes

Pomysł moim zdaniem dobry, ponieważ posiadasz niezbędną wiedzę w tym temacie i wygląda na to, że lubisz ten rodzaj pracy. Opisano tam praktycznie wszystkie możliwości prowadzenia tego rodzaju działalności.

32

Odp: Dotacja na biznes

Na jednym z blogów, zaraz poszukam linka, widziałem fajne info jak zarabiać kasę na sprzedaży swoich zdjęć w różnej formie może tam warto zajrzeć?

33

Odp: Dotacja na biznes

Hej hej! Nie zapomnij o dobrej promocji dla swojej firmy wink Dobry start to połowa sukcesu. Moja przyjaciółka jak startowała z salonem fryzjerskim to odpaliła program konsumencki. Okazał się wielkim sukcesem, klientki z chęcią do niej wracały zadowolone z uczesania i z dodatkowych profitów smile

34

Odp: Dotacja na biznes

moja znajoma ma taki salon, ale nie zatrudnia pracowników na etat, tylko każda  ma własna firmę i współpracują z nią na zasadach świadczenia usług  i podnajmowania stanowisk pracy. Inaczej by jej się to nie opłacało.

35

Odp: Dotacja na biznes

Praca ciekawa i rozwijająca, widzisz od razu efekty i uśmiech klientek smile Warto jednak zdać sobie sprawę, że na początku może być ciężko. Ja bym chyba zaczęła od zabiegów mobilnie, to znaczy pojeździła trochę po potencjalnych klientkach. W hurtowni cosnet jest taki sprzęt, który jest i przenośny, i później w "prawdziwym" salonie go użyć można. W hurtowniach opłaca się kupować, bo masz pewność, że wszystko oryginalne, a ceny są przystępne, często jakieś promocje mają wink Trzymam kciuki smile

36

Odp: Dotacja na biznes

Nie zapomnij o odpowiedniej reklamie. Tutaj masz namiary na agencję, która może pomóc Ci zaistnieć w sieci. Social media, kampanie adwords, pozycjonowanie - to źródła potencjalnych klientów, z których warto korzystać.

37

Odp: Dotacja na biznes

Niezależnie od tego na jaki biznes się zdecydujemy, trzeba pamiętać, że kluczowa jest reklama.  W przypadku prowadzenia salonu kosmetycznego, dobrym rozwiązaniem może okazać się system służący do wysyłki wiadomości sms do klientów. Jest to dobre narzędzie, które znacznie ułatwia komunikację z klientem i pracę.

38

Odp: Dotacja na biznes

Nie zapominajmy również o kwestiach związanych z księgowością. Są to ważne sprawy, a ich zaniedbanie może sporo nas kosztować. Dlatego właśnie warto zaufać najlepszym wink

39

Odp: Dotacja na biznes

w salonie urody do jakiego chodzę stosują kosmetyki, szczególnie kremy, dlatego aż ich zgooglowałam i teraz się nie dziwię. Mają świetny skład. Także jeśli ktoś ma swój gabinet to powinien się zastanowić nad nimi smile

40

Odp: Dotacja na biznes

Z pewnością do takiego salonu kosmetycznego, oprócz kwestii formalnych przyda się też odpowiednie urządzenie go oraz zaopatrzenie we wszystkie niezbędne urządzenia i akcesoria. Można je nabyć chociażby w tym miejscu. To spory wybór różnego rodzaju akcesoriów przydatnych przy pracy w gabinecie kosmetycznym.

41

Odp: Dotacja na biznes

Gratuluję pomysłu i chęci wink
Ja tydzień temu byłam w salonie kosmetycznym, w małej, maaalutkiej miejscowości, gdzie oferowali nawet botox big_smile Aż mnie zdziwiło, że może by c na to zapotrzebowanie, ale pytałam - i jest smile Więc jeśli Twoja przyszła konkurencja ma okrojone usługi, które proponuje to działaj! Masz szansę wypełnić lukę i osiągnąć sukces. Niestety nie wiem, jak wyglądają kwestie formalne, więc w tej kwestii nie pomogę. Jeśli chodzi o zaplecze, to postaw na nowoczesne wnętrze, kup profesjonalne kombajny kosmetyczne, szkól się, żeby być na bieżąco z trendami i nowościami. Mam nadzieję, że Ci się uda wink

42

Odp: Dotacja na biznes

A ja już powolutku otwieram swój salon :) Zostało mi tylko do dokupienia parę produktów medyczny na solomedica.pl i założyć profil na facebooku. Potem będzie już wszystko gotowe :)

43

Odp: Dotacja na biznes

Jeżeli chcesz mieć własny biznes to musisz wiedzieć jak go prowadzić. Na początku przyda Ci się kilka porad z serwisu. Warto z tego korzystać bo to nic nie kosztuje,a może Ci bardzo pomóc na samym początku smile

44

Odp: Dotacja na biznes

Racja, musisz się liczyć z kosztami i tym, że zaopatrzenie kosztuje, na bieżąco trzeba je uzupełniać, a do tego wbrew pozorom wymogi są dość rygorystyczne.

Dam Ci radę, przejrzyj sobie oferty sklepów, zapisz dokładnie czego potrzebujesz i w jakich ilościach, podlicz sobie to i dopiero wtedy porównuj oferty. Możesz też popytać ludzi z branży i ewentualnie w przychodniach i gabinetach lekarskich z Twojej okolicy gdzie kupują.  Mogę Ci podać namiar na spoko sklep w którym ja robię zaopatrzenie, co prawda to sklep medyczny, więc wiadomo, nie wszystko tam będzie do salonu kosmetycznego, ale co mogę to staram się tam kupować, bo te rzeczy są sprawdzone.

45

Odp: Dotacja na biznes

Każdy biznes jest ok, jak nie masz kasy, aby kupić drogi sprzęt to warto zerknąć na propozycje. Mają tam godne uwagi propozycje. Można kupić takie wyposażenie lub sprzęt w aukcjach poleasingowych i poflotowych . Moim zdaniem bardzo dobrze sprawdzają się.

46

Odp: Dotacja na biznes

zgadzam się z @agatah otworzyc salon moze kazdy, ale w dobie tylu salonow kazdy powinien sie wyroznic. ja postawilam na jakosc. zamowilam sprzety i kosmetyki z kerpro.pl dzieki czemu zyskalam zaufanie klientek. wchodzac do salonu klientka musi czuc komfort, ale i profesjonalizm. dlatego: sprzet, kosmetyki i oczywiscie profesjonaliści. u mnie sie sprawdza powodzenia u Ciebie smile

47

Odp: Dotacja na biznes

Biznes bardzo dobry. Na początku warto się postarać o dotacje jeśli mamy taką możliwość zeby kupić odpowiednie wyposażenie salonu fryzjerskiego bo bez tego nie ruszymy. A potem już pozostanie wynajęcie salonu i będzie wszystko biznes ogólnie nie jest taki drogi na start. Warto sobie załatwić właśnie tą dotacje wtedy to już wgl łatwiej wystartować.

48

Odp: Dotacja na biznes

W twoim salonie przyda się zorganizowanie jakiegoś systemu, który spokojnie będzie porządkował klientów i ich spotkania. Zobacz sobie czy wam takie coś odpowiada. System optymalizujący biznes powinien być w każdej firmie. Dzięki temu obejdzie się bez kłopotów, awantur i pomyłek.

49

Odp: Dotacja na biznes

Pomysł na biznes wydaje się iście interesujący. Należy tylko pamiętać że koszty stałe a więc wynajem lokalu oraz zus to około 2 tys zł w sumie. Do tego energia elektryczna, woda i inne media. Szybko dojdzie to do 2,5 tys zł. Trzeba więc optymalizować wydatki i oszczędzać na czym się tylko da.

Ostatnio edytowany przez lenne (2017-08-10 13:34:11)

50

Odp: Dotacja na biznes

No racja no i grunt to by zabezpieczyć się także od strony takiej, że korzystamy z usług biura rachunkowego.  jest bardzo ważne.