51

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Dzieci na pewno powinny chodzić na coś co lubią, nic na siłę. U mnie jest podział tradycyjny- syn na piłkę nożną, córa na balet. Mąż pilnuje syna, a ja wnikam w świat baletu. Ostatnio znalazłam rewelacyjny sklep z akcesoriami baletowymi. W takich ciuszkach sama bym chciała zacząć ćwiczyć balet.

52

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Przede wszystkim dziecka nie powinno się do niczego zmuszać - owszem, czasem trzeba zachęcać, ale nie można też z tym przesadzić. Ważne jest, by dziecko czerpało przyjemność z dodatkowych zajęć, tylko wtedy mają one sens - być może najlepiej jest nawet pozwolić pociesze samodzielnie wybrać jakiś kurs. Sama tak postąpiłam, jako że syn wykazywał zainteresowanie sztuką aktorską, zapisałam go na warsztaty . Mam nadzieję, że wyrośnie z niego przyszły wielki aktor smile

53

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

W wakacje można dziecko wysłać na obóz sportowy czy językowy, to wypoczynek połączony z nauką

54

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

W mojej ocenie język angielski dla dzieci powinien być priorytetem wśród zajęć dodatkowym. Opanowanie go może ułatwić im start w dorosłym życiu. Wiem, że takie zajęcia prowadzone są od wielu lat w placówkach Emipku na terenie całego kraju.

55

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Moim zdaniem nie powinno się przesadzać z tymi zajęciami dodatkowymi, zamiast tego lepiej sami kreatywnie spędzajcie czas z dziećmi, będą dużo szczęśliwsze. A jak nie macie pomysłów to zapraszam na bloga , można się zainspirować smile

56

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Jeśli chodzi o zajęcia dodatkowe dla dzieci to tutaj jest  Pozytywka.
Można znaleźć wiele ciekawych atrakcji, miejsc czy zajęć na które możemy iść z naszymi dziećmi smile

Od siebie dodam, że mój mąż np. uparł się na zapisanie naszego dziecka na zajęcia piłki nożnej, ale maluch jest bardzo zadowolony smile

57

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Dzieciom szukać dodatkowych zajęć to może czas pomyśleć nad własnym rozwojem? Ja myślałam i zdecydowałam się kontynuować studia. Tym razem wybrałam się na II stopień chyba najlepszy wybór.

58

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Z początkiem roku szkolnego zapisałam swojego szkraba nanauka rysowania dla dzieci:) moja Tosia mega sie cieszy, juz po pierwszych zajeciach zlapala bakcyla i uwazam, ze to swietna forma spedzania czasu dla dzieci. akurat corcia od zawsze lubila 'gryzmolić', wiec moze przyszedl czas, by robila to troche bardziej na serio smile moze rosnie mi mały Picasso smile

59

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Propozycja ode mnie : Gra komputerowa.
Jest to gra minecraft, w którą zdarza mi się grać ze swoimi dziećmi. Gra jest nieszkodliwa, bardzo łagodna. NIe ma w niej gram agresji.Układamy w niej różnego rodzaju budowle z klocków.

60

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Myślę, że zajęcia dodatkowe powinno się przede wszystkim dostosować do zainteresowań dziecka i nie zmuszać go do czegoś, z czym będzie się tylko męczyło.

61

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Staram się sama uczyć języków i pomagać w znajdowaniu pasji smile Zawsze marzyłam o tenisie, więc zapisałam na niego dziecko. Stwierdziłam, że się wypisze jak się nie spodoba. I tenis podoba się bardzo. OJakby ktoś szukał kortów do pogrania sobie czy też szkoły. Sama właśnie zaczynam moją przygodę z tenisem, o której zawsze marzyłam. Wcale nie jest to trudne, a ile satysfakcji daje smile

62

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

dla mnie takie zajęcia są super bo przecież w szkole młody ma zajęcia tylko do 12 i co potem ma robić? najlepiej by było jakby takie dodatkowe był w szkole, ale nie ma u nas i chcę go wozić  żeby tam miał zajęcia muzyczna i korepetycje z angielskiego. według mnie o ile tylko przejawia chęci to trzeba rozwijać jego zainteresowania bo kiedy to robić?

63

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Może szkoła tańca? W larosanegra można nawet wynająć jak coś salkę więc dziecko od czasu do czasu mogłoby po prostu pozwolić sobie na trochę zabawy nieskrępowanej z tańcem smile Polecam dla wszystkich z Wrocławia

64

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Zgadzam się z tym co pisze @Hera. Jeśli macie problem z rozpoznaniem w czym dziecko najlepiej się czuje to warto skorzystać z takiej propozycji [. Nie chodzi tutaj o stricte talenty wokalne, czy plastyczne, lecz ogólne zrozumienie naturalnych predyspozycji, silnych stron charakteru

65

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Zapisałam swoje dziecko na angielski,  nie chciałam zapisywać do szkoły chociaż wiem,że mogłoby tam znaleźć przyjaciół jednak takie rozwiązanie wydaje mi się korzystniejsze, gdyż cała uwaga będzie na nim skupiona

66

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Syn chodzi na piłkę ręczną, od kąt założyli nowe siatki -] jest znacznie lepiej na treningach piłka daleko nie ucieka.

67

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Może karate? Fajnie rozwija

68

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Zamiast ciągle myśleć o zajeciach dodatkowych dla dzieci warto pomyślec o jakiejś rozrywce dla nich.
Weźcie od czasu do czasu dziecko na salę zabaw by się wyszalało.
Dzieciństwo powinno być beztroskie bo w dorosłym świecie nie ma czasu na zabawę bo jest ciągła praca

69

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Tutaj znajdziecie sporo pomysłów na sportowe zajęcia dla dzieci.

70

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

U nas na razie tylko angielski. Na pewno nie będę przeciążąła dodatkowymi zajęciami dziecko musi mieć tez czas dla siebie.

71

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

A wasze dzieci mają jakieś korepetycje? Ja się zastanawiam nad zapisaniem córki na angielski. Z tego, co widziałam, to na tej stronie można poszukać korepetytora  . Wy gdzie szukałyście?

72

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Moja córka ma dodatkowe zajęcia w szkole językowej -uczy się języka angielskiego na różne poziomy zaawansowania. Chcę by miała lepszy start w życiu jeśli będzie umiała język angielski no i w szkole żeby nie miała trudności z tym językiem i satysfakcjonujące oceny. Obecnie moja córka jest zadowolona z zajęć naukowych widać postępy bo nawet w domu słyszę jak mówi po angielsku.

73

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Ważne jest by dzieci od małego uczyć języków zaczynając od zabaw , dzieciaki są bardzo chłonne i napewno gdy będą starsze to bardzo to docenia i bedzie im łatwiej w życiu:)

74

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Małe dziecko mały kłopot , duże dziecko duży kłopot.To powiedzenie nic nie straciło na aktualności.Córka aktualnie zdaje maturę a od prawie roku uczęszczała na zajęcia dodatkowe - korepetycje z matematyki. Zdecydowaliśmy się , zresztą jak kilka innych koleżanek córki .Widziałam ,że dość sumiennie przepracowała ten czas  ale zastanawiam się jaki będzie teraz efekt w postaci wyników matury. Wierzę w nią bardzo ale jednocześnie bardzo się boję ... taka chyba już niedola rodziców.

75

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Dzisiaj można dużo się nauczyć samodzielnie.
Proponuję poczytać i przekonać się samemu.