1

Temat: Soczewki kontaktowe - pytanie

Witam wszystkich wink Mam pytanie - czy są na forum osoby, które noszą soczewki kontaktowe? Jeśli tak, to jak je oceniacie? Czy są wygodniejsze i lepsze niż okulary? A pytam, bo od kilkunastu już lat noszę okulary i nie bardzo je lubię, mam dosyć sporą wadę, bo -7, dlatego chciałabym spróbować z soczewkami. W przyszłym miesiącu mam umówioną wizytę u okulisty, ale na razie orientuję się w cenach i w opiniach dotyczących soczewek smile. Myślicie, że dla początkującej osoby lepsze będą soczewki jednodniowe lub miesięczne? A może któraś z Was korzysta z tego typu soczewek rocznych - ? Jeśli tak, to jak je oceniacie? smile

2

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

Ja noszę okulary i bardzo mi pasują, więc nie zmienię na soczewki, a poza tym  nie wyobrażam sobie wkładać ciała obcego do oka!

3

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

Dzień dobry!

Dobrze dobrane szkła kontaktowe są bardziej komfortowe niż okulary. Na początek, może Pani zamiennie nosić szkła z okularami i sprawdzić, który wariant jest dla Pani lepszy. Okulista powinien określić parametry szkieł kontaktowych i dobrać takie, które będą najbardziej komfortowe. Koszt szkieł jednodniowych jest droższy w porównaniu z dwutygodniowymi czy miesięcznymi. Rocznych soczewek bym nie polecała, ze względu na trudną w utrzymaniu higienę oraz niski komfort noszenia. Na początek najlepsze są jednodniowe, co prawda je najtrudniej się zakłada, ale dzięki temu szybko dojdziemy do wprawy i nie będzie nam szkoda jeżeli podczas nauki zniszczy nam się soczewka. Szkła jednodniowe mają dodatkowy plus, że nie musimy wkładać ich codziennie, natomiast szkła miesięczne są ważne 30 dni od momentu otwarcia, bez względu na to ile razy je założymy.


Pozdrawiam Ekspert Szkla.com

4

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

Noszę naprzemiennie soczewki oraz okulary. W pewnych sytuacjach soczewki są dla mnie niezastąpione - szczególnie na snowboardzie, gdzie jazda w okularach jest po prostu niebezpieczna. Tak jak pisze Ekspert_Szła_com, jest to także to także bardzo wygodne rozwiązanie. Warto zamówić ponieważ posiadają narzędzie umożliwiające interaktywny dobór soczewek. I co ważne w przypadku każdego sklepu internetowego - współpracują z wieloma dostarczycielami (m. in. z paczkomatami), dzięki czemu możemy wybrać swojego ulubionego dostawcę.

5

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

Nigdy nie nosiłam ,przyzwyczaiłam się już do okularów .Dla mnie to takie delikatne ,że nie podjęłabym się noszenia soczewek

6

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

Musisz zobaczyć ,czy nie będą Ci łzawić oczy podczas noszenia soczewek .
Moja koleżanka nosi - 10 soczewki i sobie chwali

7

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

nosze soczewki, ja osobiscie wolę je od okularów, zwłaszacza, kiedy prowadzę samochód- wtedy łatwiej mi tez uzyc okulaow przeciwsłonecznych. Oczywiscie soczewki soczewkom nie równe.. Ja kupuję night and day  johnsona - 30  dniowe.  I nosze je codzinnie, zdejmują cna noc. Kiedy pracuje duzo przy kompie, wówczas wolę wesprzec sie okularami..  Ale musze przyznac, że socxzewki ulatwily mi funkcjonwanie- łatwiej mi sie tez pomalowac, bo nosze plus 3.

8

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

Ja też noszę okulary i nawet nie myślę o zmianie na soczewki, a to głównie z tego powodu, że zwyczajnie nie mogę ich nosić. Czasem tak się zdarza, że nie ma takiej możliwości, lekarz zresztą to powinien ocenić.

9

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

Nie wyobrażam sobie codziennego zakładanie i zdejmowanie soczewek.. bałabym się, że zrobię coś nie tak..

10

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

Ja też na początku się bałam, ale teraz nie wyobrażam sobie życia bez soczewek- to jest takie wygodne smile

11

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

Póki co nie jestem gotowa na soczewki, muszę kupić okulary, bo okulista wykrył mi wadę wzroku. Tutaj: znalazłam wirtualną przymierzalnię. Może ona pomoże mi w wyborze okularów.

12

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

heh wirtualna przymierzalnia okularów czego to ludzie nie wymyślą smile

13

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

Ja do tej pory nosiłam przeważnie soczewki. Jednak odkad kupilam sobie ladne oprawki, to okularow praktycznie nie zdejmuje smile

14

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

Ja o wiele bardziej wole soczewki. Jakiś czas temu nawet kupiłam sobie specjalne soczewki, których nie ściąga się w nocy ( nakłądam je raz na tydzień). Nie wiem jednak czy przy nich zostnę bo trochę mi przesuszają oczy.Podejrzewam,że za miesiąć jak opakowanie mi się skończy powrócę do tradycyjnych.....

Ogólnie jestem bardzo zadowlona z soczewek, kiedyś nosilam przez lata okulary ale soczewki są  o wiele wygodniejsze. Przed wyborem polecam zorientować się gdzie jest jakis dobry gabinet optyczny. Pomogą Wam dobrać odpowiednie soczewki dla Was oraz nauczą jak zakładać.
jeszcze tutaj jest fajna strona, na której można sobie co nie co o soczewkach poczytać.

Ostatnio edytowany przez elena (2016-09-06 14:22:32)

15

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

to prawda soczewki to mega wygoda smile Tylko jak ktoś ma zawsze suche oczy to może o nich zapomnieć smile

16

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

Oprócz soczewek trzeba dobrać też odpowiednie krople by nie doprowadzić do przesuszania oczu. Wielogodzinna praca przy komputerze, zwłaszcza w klimatyzowanych pomieszczeniach nie pozostaje obojętna dla naszych oczu. Zwłaszcza gdy używamy szkieł kontaktowych. Również stosowanie leków na ciśnienie, kardiologicznych, na trądzik czy antykoncepcyjnych powoduje wysuszanie spojówek. To może doprowadzić do zespołu suchego oka. Dobranie odpowiednich kropli nawilżających przy stosowaniu soczewek kontaktowych nie jest takie proste. Powodem są konserwanty występujące w kroplach które wchodzą w reakcję z tworzywem z którego są wykonane soczewki. To powoduje ich odbarwienie i zmatowienie. Dlatego należy stosować takie które nie zawierają konserwantów. Jest to możliwe dzięki specjalnym opakowaniom. Są to opakowania z systemem „ABAK” i „COMOD”. Polecam Bausch & Lomb, Hyal-Drop multi

17

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

Co sądzicie o air optix? W sensie tym -
Mają dobre produkty? Testowaliście? Szukam czegoś porządnego, ale dostępnego w normalnej stawce.
Wykonalne?

18

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

To indywidualna sprawa, każdy oczekuje czegoś innego, np. dla osób dużo pracujących przy komputerze mogą być dobre te soczewki, a dla aktywnych, uprawiających sport  - niekoniecznie

19

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

A nie myślałaś o zabiegu, laserowej korekcji wzroku? U mnie kuzynka zdecydowała się na taki zabieg i bardzo sobie chwaliła. Z tego co wiem robili to w centrum okulistyki koło Mazowieckiej w Krakowie. Jest tam wielu dobrych lekarzy. To co jej się podobało to nowoczesny sprzęt i profesjonalna opieka medyczna. Standard jest wysoki zarówno u pacjentów z NFZ jak i tych przyjmowanych prywatnie smile

Ostatnio edytowany przez ritakaa (2017-02-28 23:39:17)

20

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

W moim przypadku jest tak, że często się ruszam, gram w koszykówkę i ważne jest dla mnie pole widzenia. Soczewki kontaktowe są bez porównania lepsze niż okulary. To nie tylko wygoda bo nic nie ma na nosie ale patrząc na boki nie widać oprawek okularowych. Jest tak jakby się nie miało wady wzroku. Chyba jedyny minus jest taki, że okulary zakłada się jednym ruchem ręki a z soczewkami kontaktowymi nie ma tak łatwo. Trzeba się trochę więcej namęczyć a nie ma to jak się gdzieś spieszę a soczewka przy zakładaniu spada na podłogę. Najczęściej używam dwutygodniowych Acuvue takich jak tutaj: - kiedyś można było kupić miesięczne też ale coś teraz nie są dostępne wszędzie.

21

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

A polecicie jakieś krople, które można stosować przy soczewkach? Chodzi mi o takie nawilżające, najlepiej bez recepty i niezbyt drogie. Mamy w pracy klimatyzację, która również zimą u nas działa i mam już dość. Strasznie mi oczy wysusza.

22

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

Może hialeye? Ja stosuję od kilku miesięcy i bardzo sobie chwalę. U mnie akurat klimatyzacja to nie problem, ale sezon grzewczy był straszny. Do tego chlorowana woda w basenie, a tam bywam regularnie. Zawsze wychodziłam z oczami czerwonymi, podrażnionymi. Wreszcie mam na to sposób wink

23

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

Dzięki Anik, kupiłam i faktycznie działają, oko jest nawilżone, nie piecze i nie czuje piasku pod powiekami. No i nie mrugam ciągle wink Fajnie, że mają dłuższy okres przydatności od otwarcia, a nie tylko miesiąc jak inne krople.

24

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

No właśnie dla mnie to też duży plus, bo jak wspomniałam używam ich po basenie, jak mi chlor oczy podrażni. Więc góra kilka razy w tygodniu. Inne krople zdarzało mi się wyrzucać po miesiącu w połowie pełne. A ja nie lubię marnować mieniędzy wink Hialeye mogę używać spokojnie przez pół roku i nic się nie marnuje.

25

Odp: Soczewki kontaktowe - pytanie

Ja stosuje soczewki jednodniowe, najlepiej mi służą. Nie używam ich codziennie, tylko na zmianę z okularami. Dłużej terminowych nosić za bardzo nie mogę , bo oczy mnie bolą, jakoś mi nie służą. Tutaj  sobie poczytajcie o takich jednodniowych soczewkach. To moje ulubione.