26

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Najgorzej jest na wsiach, dziecko trzeba dowozić kilka km, a tam więcej dzieci się rodzi niż w mieście...

27

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

[quote=Kalinka01]Po ostatnich aferach to chyba lepiej samemu zająć się dzieckiem, żeby nie było narażone na przemoc "opiekunek"-terrorystek[/quote]

Coś w tym jest, ale żeby jeszcze zawsze była taka możliwość. Najlepiej chyba zostawić dziecko z dziadkami, ale i taka opcja często odpada, kiedy nie są oni jeszcze na emeryturze. Ciężko ogólnie zaufać obcym osobom w opiece nad naszym skarbem i nie umiem wręcz sobie wyobrazić, aby moim synkiem opiekowała się kobieta, której nie znam i, której nie wiem czy mogę ufać. Moja kuzynka postanowiła nie wysyłać swojego dziecka do żłobka, a wynająć mu osobistą opiekunkę, ale taką z naprawdę dobrymi referencjami i kilkuletnim doświadczeniem. Wynalazła serwis dla niań:babyandcare.pl , żeby mieć gwarancję profesjonalnej  opieki nad swoim maluchem. I wszystko pięknie, ale przerażają mnie te ceny. Nie wiedziałam, że praca opiekunki to teraz taka intratna posada. Idea sama w sobie jest bardzo fajna, bo można wynająć nianię, która dodatkowo będzie uczyła dziecko języka, ale nie każdego niestety na takie luksusy stać hmm

28

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Pensja opiekunki to może ze 3%^ tych opłat, przecież agencja też musi zarobić.
Ale za znoszenie cudzych bachorów powinny to być duże pieniądze, Ty byś chciała tak pracować i dostawać mało?

29

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Nie wiem jaki jest z tego zarobek dla opiekunki, bo nigdy się w to nie zagłębiałam. Patrzę na to z tej drugiej strony, jako rodzic. Zresztą opiekunki pracujące dla takiej agencji nie muszą się przecież godzić na proponowane stawki, co zresztą tyczy się każdego innego zawodu i każdej innej pracy. Jak nie odpowiada mi pensja, to szukam innej pracy.

30

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Opiekunki źle mi się kojarzą,  gnębieniem dzieci głównie. Najlepsza jest własna babcia dla nich!

31

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Bywają i takie z powołaniem, ale trafiają się rzadko jak ślepej kurze ziarno:) Sama znam akurat jedną

32

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Ale i tak najlepsza jest mama:)

33

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

To się rozumie samo przez się smile

34

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Pewnie taki mały dzieciak, bo ma mieć do 3 lat, jak jest w żłobku, to u żadem żłobek czy taki, czy taki nie zastąpi mamy.

35

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Do państwowego żłobka podobno trzeba zapisywać jeszcze przed narodzinami, żeby znalazło się miejsce w ciągu tych 3 lat...

36

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

A najlepiej jeszcze przed ślubem, żeby się załapało przed 6 rokiem życia, zanim pójdzie do szkoły:) Kolejny polski absurd...

37

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Skoro na operacje zapisują już na 2022 rok to może warto myśleć "do przodu" w każdej sprawie?
big_smile

38

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Do państwowego żłobka zapisuje się w systemie po urodzeniu  dziecka (powinien być w zasadzie jego pesel). W dużych miastach jest problem, ale w mniejszych też, nie ma co się oszukiwać, żłobki były likwidowane na potęgę to teraz mamy to co mamy.
Prywatny żłobek to wspory wydatek, ale ja mam syna w państwowej placówce (dostaliśmy się po roku - jak akurat weszła rejestracja elektroniczna) i jesteśmy zadowoleni, opiekunki mają mega doświadczenie, grupy są co prawa dość liczne, ale i tak nie ma co się oszukiwać w miesiącu  liczebność mocno spada, bo choroby dają o sobie znać.

39

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

No właśnie, dziecko w takim skupisku częściej choruje i koło sie zamyka - chociaż płaci sie za żłobek to ono i tak siedzi więcej czasu w domu niz tam...

40

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Nie wiem jak u was to wygląda, ale w moim mieście żeby dostac sie do państwoego żłobka to prawie jak  w totka:)

41

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Albo trzeba mieć znajomości:)

42

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

ja myślę, ze prywatny lepszy, zawsze to poświęcają dziecku dużo więcej uwagi, prawda?

43

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

ja dziecko wożę do państwowego, ale bardzo lubię to przedszkole, choć dużo ciągną też od nas pieniędzy, ostatnio np. była składka, trochę przesada moim zdaniem

44

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Ale z szafek korzystają przecież dzieci, przecież to nie dla kadry tylko dla nich kupione

45

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

u Nas też się czeka 2 lata...to jest masakra a prywatne żłobki są bardzo drogie u Nas 850zł...to mi by już nic nie zostało z wypłaty...i powiedzcie mi jak ta mama ma wrócić do pracy...jak nie ma kto zaopiekować się dzieckiem...nie każdy ma dziadków którzy mogą się zająć wnukiem

46

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Ja mimo wszystko jestem zwolennikiem żłobków państwowych, które są chociaż w jakiś sposób kontrolowane i sprawdzane. A w prywatnych jednak różnie to może być. Chociaż nie ma reguły, a mama niestety musi wrócić to pracy.

Ostatnio edytowany przez szerin (2015-05-27 16:33:54)

47

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Nie mam doświadczenia ze żłobkami, ale mam porównanie między przedszkolem prywatnym i państwowym.
Córkę przeniosłam z państwowego do prywatnego, bo różnica w cenie była niewielka i to była jak do tej pory najlepsza decyzja w moim życiu smile. Niebo, a ziemia i mega przepaść. Nie da się porównać.
Młodsza nawet nie startuje w państwowej rekrutacji...od razu idzie prywatnie smile
Polecam

Ostatnio edytowany przez klassa (2015-05-29 16:55:37)

48

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Ze żłobkiem nie mam doświadczenia, ale jeśli chodzi o przedszkole to wolę jednak prywatną placówkę. U nas w wielkopolsce ich popularność wzrasta i wcale się nie dziwię. Te przedszkola jednak mają więcej do zaoferowania. Podejrzewam, że tak samo może być ze żłobkami

49

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Sama byłam zmuszona oddać malucha do żłobka, ale powiem Wam, że nie żałuję. Gdybym miała znów zapisać gdzieś córcię, poszłaby do  Motylkowej Krainy w Krakowie. Jest to prywatna placówka i dzieci mają tam mnóstwo ciekawych zajęć. Uczą się angielskiego, na zajęcia przychodzi logopeda, poza tym prowadzona jest terapia bajkami i liczne zajęcia ruchowe.

Ostatnio edytowany przez Darria (2016-01-11 14:59:12)

50

Odp: Żłobek prywatny czy państwowy?

Warunki są na pewno lepsze, ale szczerze mówiąc płacić za coś, co powinno być darmowe, jest dla mnie lekkim nieporozumieniem... Gdyby już naprawdę nie było miejsca w państwowym przedszkolu to nie byłoby wyjścia, ale zapisać dziecko do prywatnego z innych powodów to wyrzucanie pieniędzy w błoto.