1

Temat: Telefon na kartę czy abonament

Waszym zdaniem, wg Waszych doświadczeń - co jest bardziej opłacalne: karta czy abonament.?Telefon jakiś posiadam, dwuletni tak mniej więcej . Teoretycznie mogłabym go dalej używać albo kupić za bezcen coś używanego i np. przejść do Virgin gdzie mają te pakiety miesięczne za 19 zł  . Druga opcja to związanie się 2 lata z jakimś operatorem, tani nowy telefon na start i potem co miesiąc rachunki po 50 zł .
Jak sądzicie?

2

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Tylko na kartę, bo umowa to smycz, na której  firma prowadzi klienta jak chce...

3

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Mam telefon na umowę w orange, z dobrym pakietem darmowym, więc na razie nie zmienię operatora

4

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Teraz (2-4.10.) można kupić telefon i inne urządzenia elektroniczne bez kosztów dostawy:
[url]http://urodaizdrowie.pl/darmowa-dostawa-urzadzen-elektronicznych-w-sklepach-mio-pl-mmg-com-pl-oraz-hurtgsm-pl[/url]

Tutaj cała akcja Weekend Darmowej Dostawy:
[url]http://urodaizdrowie.pl/weekend-darmowej-dostawy-z-urodaizdrowie-pl-2-4-10[/url]

5

Odp: Telefon na kartę czy abonament

telefon to najlepiej na abonament. Zdecydowanie bardziej się opłaca.

6

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Nie mam telefonu na abonament, bo nie jest to dla mnie opłacalne. Telefony w abonamencie wychodzą drożej, a sam abonament też wychodziłby mnie drożej. Teraz operatorzy komórkowi mają bardzo dobre pakiety internetu w telefonie na kartę i np w playu płacę 10zł za 10gb i wystarcza mi to na 2 miesiące i generalnie nie wydaje więcej niż 30zł miesięcznie na rozmowy, smsy i internet. Kupiłam niedawno jednego z takich iphonów . Kupiłam go na raty i płacę jak dobrze pamiętam 150zł miesięcznie i całośc wynosi mnie niecałe 200zł miesięcznie, a jak sprawdzałam ofertę abonamentu z tym iphonem, to musiałabym zapłacić dużo ponad 1000zł za samego iphona i do tego prawie 200zł za abonament.

7

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Ja w tej chwili mam telefon na kartę. Na szczęście w wielu miejscach można skorzystać z możliwościdoładowania telefonu . Dzięki temu nie muszę się martwić, czy będą karty w sklepie, a nie zawsze mam jak skorzystać z konta bankowego w tym celu.

8

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Jeśli to ma być telefon osobisty, to na kartę. Większa swoboda i promocje na usługi lepsze, przynajmniej z tego, co zauważyłam. W tej chwili wszyscy u mnie w domu i moi znajomi także, mają telefony na karty, bo z abonamentem różne przykre historie były.

9

Odp: Telefon na kartę czy abonament

A ja jestem zdania,że nie warto jest obciążać się abonamentem... Jest to jedno z zobowiązań, które trzeba potem płacić. Jeśli nie macie pieniędzy na to aby kupic sobie telefon za gotówkę to nie bierzcie go sobie a abonament ale po prostu idźcie do sklepu i kupicie na raty 0%. Wprawdzie niewiele sklepów ma taką promocje ale realne raty 0% możecie znaleźć .
Jakiś czas temu w sklepie kupowałam swój telefon. Dzięki temu,ze kupowałam na raty nie było to dla mnie aż takie duże zobowiązanie finansowe. Mogłam sobie na to pozwolić.

10

Odp: Telefon na kartę czy abonament

odkąd mam telefon, jest na kartę, doładowuję kiedy chcę i za ile chcę, w każdej chwili mogę zmienić z Plusa np. na Play  i nikomu nie będzie nic do tego:)

11

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Ja też zdecydowanie jestem za telefonem na kartę. Teraz oferty są na tyle atrakcyjne, że nie widzę żadnego powodu, żeby z jakimś operatorem wiązać się umową. A już kompletnie nie rozumiem jak można podpisać umowę na dłużej niż rok.

12

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Ja mam kartę ale bez żadnej umowy. Szkoda mi kasy bo każdy salon ma tak kiepskie umowy ze aż żal. Wolę odłożyć kasę i kupić telefon za gotówkę. A macie jakieś [url=https://artiglo.pl/etui-na-telefon]etui na telefon[/url] czy nie potrzebne wam to? Kupiłam niedawno Iphone 6 i zastanawiam się nad zamówieniem jakiegoś fajnego etui.

13

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Etui się bardzo przydaje.

14

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Ja mam etui silikonowe. Telefon jest bardzo smukły, o gładkiej obudowie i trudno go utrzymać w dłoni, a etui ma po bokach wypustki, dzięki którym jest wygodnie i bezpiecznie. Na ekran nie potrzebuję osłony, bo jest z hartowanego szkła. Wrzucam telefon gdzie bądź do torebki i nie ma szans, żeby się zarysował od kluczy, długopisów i innych przedmiotów.

Miałam etui białe, ale odbarwiło się w miejscach, które często były dotykane, i niczym nie dało się tego wybielić. Dlatego teraz mam czarne.

15

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Ja kupiłam sobie taki telefon LG na stronie z ogłoszeniami. A mam go na kartę, tak jest mi wygodniej.

[img]//spplthumb.blob.core.windows.net/540x405/f3/9f/5b/nowy-lg-g4-lg-slaskie-swietochlowice-287722667.jpg[/img]

16

Odp: Telefon na kartę czy abonament

A według mnie abonament jest teraz najkorzystniejszy. Oczywiście o ile wybierze się mądrze operatora. Ja polecam T-mobile, bo tylko u nich nie są doliczane tzw. zwyżki do abonamentu. Jest tylko jedna - za brak zgody marketingowej max. 5 zł. U konkurencji zwyżek jest po kilka i mogą wynosić nawet kilkadziesiąt zł.

17

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Ja się dużo dzwoni to tak, lepiej mieć pakiet darmowych minut, bo na kartę to się płaci z 50-70 gr za minutę i można liczyć czasem tylko na dodatkowe kwoty do doładowań jak są promocje.

18

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Po podliczeniu wszystkich kosztów w mojej ocenie lepszą opcją będzie telefon na kartę, ponieważ wyjdzie nas taniej. Operatorzy tacy jak np. Orange pozwalają zasilać konto także przez internet. Na ich stronie często możemy trafić na okres, w którym jest [url=https://doladowania.orange.pl/]promocja doładowania[/url] w zależności od kwoty.

19

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Karta zdecydowanie smile Lepsze promocje, mniejsze zobowiązania.

20

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Ja też nie przejdę na abonament, bo są miesiące, że prawie nie dzwonię, wyślę parę SMSów i to mi wystarcza, a jak nie potrzebuję, nie doładowuję.

21

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Ja mam na kartę bo zawsze mogę zmienić operatora:)

22

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Jak masz na abonament, to też. Moim zdaniem na kartę się nie opłaca.

23

Odp: Telefon na kartę czy abonament

a ja myślę że to kwestia przyzwyczajenia, mam telefon na abonament, chociaż i próbowałam na kartę, ale męczyło mnie to pamiętanie o doładowaniach, nie czułam się z tym komfortowo, a faktem jest że na abonament można wyłapać całkiem fajne smartfony nawet za przysłowiową złotówkę i niewysoki abonament np alcatel idol 4, naprawdę świetny telefon i do tego świetnie wyglądający, na dużo droższy

24

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Co dla kogo jest wygodniejsze. Ja mam od lat abonament i nie narzekam z tego powodu. Oczywiście karta jest ok, jeżeli dużo nie korzysta się z telefonu, ale z moimi darmowymi minutami w abonamencie nie muszę się martwić, że zabraknie mi pieniędzy

25

Odp: Telefon na kartę czy abonament

Ja mam abonament i to dla mnie duża wygoda. Zwłaszcza z no limit.