Domowe maseczki z alg | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Domowe maseczki z alg

4 października 2011, dodał: p
Artykuł zewnętrzny

Algi morskie są bogate w mikro i makroelementy, dlatego coraz chętniej stosowane są w kosmetyce. Występują w postaci:  proszku (tzw. alginatu), w postaci mikronizowanej (rozdrobnionej),  jako ekstrakty tłuszczowe lub wodne.  Każdy z tych produktów różni się właściwościami ze względu na nieco odmienny skład. Stosuje się zarówno czyste algi lub też,  łączy z innymi składnikami wzmacniającymi ich działanie. Najlepiej, jeśli są to produkty naturalne np. olejki eteryczne, glinki, ekstrakty roślinne.

Pielęgnacja ciała

Algi są jednym z chętniej stosowanych produktów naturalnych w zabiegach kosmetycznych zarówno na twarz jak i na ciało. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, trzeba starannie dobierać  rodzaj wykorzystywanych alg, gdyż  różnią się one zawartością składników i dzięki temu mają określone działanie. W pielęgnacji ciała wykorzystuje się algi, które zawierają składniki poprawiające krążenie krwi i limfy, działają detoksyzująco (wychwytywanie wolnych rodników) oraz uelastyczniają tkankę skórną.

Pielęgnacja twarzy

W pielęgnacji skóry twarzy, wykorzystuje się algi,  które wpływają na wzrost nawilżenia, poprawiają metabolizm i regulują różnicowanie komórek naskórka. Jednocześnie, hamują melanogenezę, która jest odpowiedzialna za normalizowanie funkcji gruczołów łojowych a także ochronę przed wolnymi rodnikami. Przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe właściwości alg sprawiają, że sprawdzają się one, w pielęgnacji cer problematycznych, trądzikowych, z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą i trądzikiem różowatym.

Domowe maseczki z alg


Z dostępnych na rynku sproszkowanych alg, można zrobić maseczki na twarz, dostosowane do problemu skórnego.

Cera sucha

Można dodać  olej z wiesiołka czy ogórecznika lub olej lniany. Można stosować wszystkie składniki, które sprawdzają się w pielęgnacji cery suchej: nawilżające hydrolaty (które dodajemy do rozrabiania alg zamiast wody), miód, zmiksowanych warzywa, owoce, zioła i olejki eteryczne (które oprócz pozytywnego oddziaływania na skórę zneutralizują specyficzny zapach alg).

Cera łojotokowa

Dobrze zrobi dodatek glinki, drożdży, owoce i rośliny o działaniu przeciwzapalnym i ściągającym jak np. cytryna, oczar, bratek.

Cera naczynkowa

Polubi dodatek czerwonej glinki, lukrecję, kasztanowca.



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...