Dobry olej lniany – jaki wybrać? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Dobry olej lniany – jaki wybrać?

29 sierpnia 2014, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wolisz zapobiegać, niż leczyć? W Twojej apteczce nie może zabraknąć oleju lnianego

VisNatura_de_lux

Często czytamy w internecie lub słyszymy w reklamach radiowych, że olej lniany jest lekiem na różne choroby i dolegliwości. I rzeczywiście: dobrze wytłoczony olej lniany, produkowany tak, jak Vis Natura, skutecznie wspomaga trawienie, czyli jest dobry na układ pokarmowy, obniża cholesterol i ryzyko miażdżycy, czyli wzmacnia układ krwionośny, poprawia wygląd paznokci i włosów, więc dzięki niemu stajemy się bardziej atrakcyjni, a nawet, czego dowodzi wiele badań naukowych, pomaga w walce z rakiem.

 

Można by rzec – pozbądź się stosu sztucznych pigułek ze swojej apteczki i zastąp je olejem lnianym – wytłoczonym na zimno, zawierającym kwasy Omega 3, przeciwutleniacze i mnóstwo witaminy E.

 

Mimo wszystko do tego Was, Drogie Panie, nie zachęcamy. Olej lniany naprawdę ma wiele zdrowotnych właściwości i wspomaga nasz organizm w wielu jego procesach, ale do twierdzenia, że jest lekiem na każde zło naszego ciała, jest nam daleko. Niech leczeniem skomplikowanych, groźnych chorób (odpukać, a raczej łykać olej lniany, aby one się nie pojawiły) zajmą się lekarze, a my zajmijmy się zapobieganiem im. Bo naprawdę się da i to wcale nietrudnymi i niedrogimi metodami.

 

Olej lniany: naturalny suplement diety

 

Olej lniany jest, jeśli mielibyśmy znaleźć dla niego dobre określenie, naturalnym suplementem diety. Olej lniany nie pokona w tydzień miażdżycy serca, ale będzie jej skutecznie zapobiegał, co jest naukowo udowodnione. Nie zbije nam cholesterolu w kilka dni, gdy zaskoczeni wrócimy do domu z niekorzystnymi wynikami badań. ale jego obecność w naszej codziennej diecie spowoduje, że nigdy takich wyników badań od swojego lekarza nie otrzymamy. Nie będzie naszą dietą cud, gdy w miesiąc chudniemy 15 kilogramów (bo i nie ma takich diet cud), ale wpłynie na lepsze trawienie, dzięki czemu ryzyko złapania nadwagi będzie o wiele wiele mniejsze.

 

Prosty przykład. Jednym ze składników tłoczonego na zimno (czyli w temperaturze pokojowej) oleju lnianego Vis Natura jest witamina E, zwana również witaminą młodości. To właśnie dzięki tej witaminie nasza skóra, włosy, czy paznokcie wolniej się starzeją. Ale witamina ta także, a może prze przede wszystkim, bardzo skutecznie ZAPOBIEGA miażdżycy. Naukowcy udowodnili, że przyjmowanie zwiększonej porcji witaminy E regularnie przez co najmniej dwa lata zmniejsza ryzyko wystąpienia tej choroby o dobre 40 procent! Prawie dwukrotnie.

 

Dużo? Nas to przekonuje. Dodając do tego fakt, że choroby serca są w naszym kraju największą przyczyną umieralności, to mamy argument, aby im zapobiegać. Zapobiegać, a nie leczyć.

 

Olej lniany jest bogaty w substancje o działaniu profilaktycznym

 

I tak właśnie powinniśmy, drogie Panie, traktować olej lniany: jako jeden z najlepszych produktów, w jakie można się zaopatrzyć, które działają PROFILAKTYCZNIE. A to wszystko dzięki kilku substancjom, które znajdziemy w wysokiej jakości oleju lnianym, takim jak olej Vis Natura. Obok wspomnianej witaminy E, należą do nich kwasy tłuszczowe Omega-3, naturalne przeciwutleniacze i sterole.

 

Działanie witaminy E pokrótce już opisaliśmy powyżej, a jakie znaczenie profilaktyczne dla Twojego organizmu mają pozostałe mają pozostałe składniki oleju lnianego, dowiesz się na naszej stronie. I pamiętajcie: niech oleju lnianego – tego najzdrowszego i najbardziej naturalnego suplementu diety – w Waszych domowych apteczkach nie zabraknie.

 

olejzycia.pl

 

Polub na na Facebooku – facebook.com/visnatura

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Dobry olej lniany – jaki wybrać?

  1. avatar Dominika pisze:

    kiedyś rozmawiałam z dietetykiem odnośnie oleju lnianego, przekazał mi kilka ważny rad jak szukać dobrej jakości oleju lnianego:
    -olej musi być sprzedawany z lodówki (wszystkie te które stoją na marketowych półkach są słabej jakości)
    -olej ma krótką datę ważności tylko 4 miesiące – te co mają 1-2 lata lepiej od razu wylać sama chemia nic więcej
    -ciemnobrązowa, szklana butelka – wszystkie plastiki albo zielone szkło jest słabe bo przepuszcza promienie UV, które zabiją kwasy omega-3

    Ja olej, który spełnia te warunki znalazłam w aptece, gdy proszę aptekarza to dodatkowo pakuje go w specjalny styropianowy termos, aby olej się nie nagrzewał w samochodzie bez klimatyzacji w taką pogodę jak była kilka dni temu (35+ w cieniu)

  2. avatar gaga pisze:

    Artukul kompletnie nie na temat, dalej nie wiemy jaki wybrac…., zenada

Dodaj komentarz